Brat Jimiego Hendriksa zagra w Teatrze Starym a u nas kupicie bilety

W Polsce po raz pierwszy gości Leon Hendrix, młodszy brat wielkiego Jimiego Hendriksa, jednego z największych gitarzystów w dziejach muzyki. Już w maju usłyszycie Leona w Bolesławcu. Piwnica Paryska oraz Stowarzyszenie Via Sudetica przy współpracy z Powiatem Bolesławieckim zapraszają 8 maja na godzinę 19 do Teatru Starego.

Leon koncertuje w Polsce m.in z innym fantastycznym gitarzystą, Chazem de Paolo, który w lutym dał wspaniały koncert w Piwnicy Paryskiej w Bolesławcu. Leon będzie gościem specjalnym 10. edycji dwudniowego Thanks Jimi Festival. Pierwszego maja dołączy do 6 tysięcy zgromadzonych na wrocławskim gitarzystów, by z nimi zagrać i zaśpiewać jeden z najbardziej znanych utworów swojego brata: „Hey Joe”. Wkrótce potem będziecie mogli usłyszeć go w Bolesławcu.

Leon Hendrix to gitarzysta, autor piosenek, bardziej znany z wykonywania utworów swojego sławnego brata. Jego zespół o nazwie Leon Hendrix Band wydał jeden album „Keeper of the Flame”. Występował również z zespołem Magic Carpet Ride. Wszystkie swoje utwory Leon poświęca swojemu bratu bo „chce, by Jimi był wiecznie żywy”.
Przez wiele lat Leon Hendrix był rysownikiem w the Boeing Company. Ojciec szóstki i dziadek czterech wnucząt żyje z muzyki i sztuki.

Zespół Leon Hendrix Band wystąpi w Bolesławcu w składzie:
Leon Hendrix – voc., guit.
Chaz de Paolo – guit., voc
Łukasz Gorczyca – bass
Tomasz Dominik – perkusja

Bilety w cenie 50 zł można kupić w Biurze Podróży Perfekt (ulica Sierpnia 80). Zamówienia telefoniczne 75 735 15 45.

 

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU