Dziś zaczyna się Blues nad Bobrem!

 Już dziś rozpoczynają się Warsztaty Muzyczne im. Wojtka Seweryna w Zamku Kliczków. Od jutra w Kliczkowie cowieczorne jam session. Tegoroczna impreza odbywa się również w Bolesławcu, gdzie oprócz Mszy Bluesowej usłyszymy koncert mistrzów BnB w Teatrze Starym.

  • Już 10 SIERPNIA W PIĄTEK o godzinie 19:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się niezwykły koncert w wykonaniu Mistrzów Warsztatów Bluesa nad Bobrem. Będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć grającą razem na scenie plejadę gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, artystów od lat związanych z Festiwalem, stanowiących o jego historii i marce.

Zagrają i zaśpiewają:
Krystyna Prońko, Ola Sozańska-Kut, Artur Lesicki, Bartek Łęczycki, Jacek Jaguś, Jacek Królik, Jacek Siciarek, Krzysztof Puma – Piasecki, Leszek Cichoński, Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Paweł Serafiński, Tomasz Grabowy, Wojciech Garwoliński, Wojciech Pilichowski, Zbyszek Lewandowski.

  • 11 SIERPNIA W SOBOTĘ o godzinie 17:00 – XIX Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy, a po nim na koncert:

SOUL RE VISION w projekcie GIRL POWER – laureata tegorocznej RAWY BLUES oraz gwiazdy wieczoru MAGDY PISKORCZYK – nominowanej do Nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Bluesowy Album Roku za płyty „Mahalia” i „Afro Groove”.

  • 12 sierpnia 2012, godz. 19.00 – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu – Msza w oprawie bluesowej przygotowana przez Aleksandrę Sozańską-Kut
  • 14 SIERPNIA WE WTOREK o godzinie 19:00 – koncert finałowy Festiwalu Blues nad Bobrem, a w nim:

Zespół Jarosława Śmietany, w którym zagrają Wojciech Karolak i Bill Neal w rewelacyjnym programie bluesowym z płyty „I Love The Blues”
Keith Dunn
G. Wolf (Wojciech Garwoliński)
HooDooBand
Cotton Wing – laureat zeszłorocznego Przeglądu Zespołów Bluesowych

Więcej informacji na stronie Bluesa nad Bobrem: http://www.bluesnadbobrem.pl/