Koncert „Muzyka Jana Kantego Pawluśkiewicza”

„Muzyka Jana Kantego Pawluśkiewicza” to nowe aranżacje utworów kompozytora, napisane specjalnie na ten koncert przez Michała Jurkiewicza. Na to wydarzenie można pojechać z biurem Perfekt.

Koncert, który odbędzie się w sobotę 16 grudnia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, złożony jest wyłącznie z kompozycji Jana Kantego Pawluśkiewicza – jednego z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej i rozrywkowej w Polsce, współtwórcy legendarnej grupy Anawa, której liderem był Marek Grechuta. Skomponował wiele znanych piosenek z repertuaru Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zauchy czy wspomnianego już Marka Grechuty. Tworzył też duże formy muzyczne, takie jak m.in. „Opera żebracza”, oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, poemat symfoniczny „Harfy Papuszy”, musical „Szalona lokomotywa”.

Muzyka Jana Kantego Pawluśkiewicza to nowe aranżacje utworów kompozytora, napisane specjalnie na ten koncert przez Michała Jurkiewicza, dzięki którym odkrywamy inny wymiar muzyki artysty i jej ponadczasowość. Wśród prezentowanych utworów będzie można usłyszeć kompozycje z repertuaru Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty i zespołu Anawa, a także Piwnicy pod Baranami, wśród których znajdą się tak znane piosenki jak: „W dzikie wino zaplątani”, „Linoskoczek”, „Nie przerywajcie zabawy”, „Nie dokazuj”, „Hop szklankę piwa” czy „Dni, których nie znamy”. Ponadto w programie pojawi się również muzyka filmowa i teatralna.

W koncercie wezmą udział: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Beata Rybotycka, Andrzej Sikorowski, Sebastian Karpiel-Bułecka, Grzegorz Turnau, Jacek Wójcicki, Maciej Lipina, Aleksandra Pieczara oraz dwunastoosobowy zespół muzyczny, którym pokieruje aranżer i multiinstrumentalista Michał Jurkiewicz.

Fot. Łukasz Rajchert


Cena biletu wraz z dojazdem: 210 PLN / os.


  Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń  75 732-02-12 / 604-271-345