Podróż samolotem

Aktualne porady i przewodniki od naszych specjalistów i innych podróżnych można otrzymać zapisując się w portalu Facebook na naszej stronie oraz dzwoniąc do naszych konsultantów po zakupie usługi w naszym biurze.

Podróż samolotem

  • Najpóźniej na dwa dni przed wylotem na wczasy lub wycieczkę zorganizowaną klienci są informowani przez naszego konsultanta o aktualnych godzinach zbiórki i wylotu. Nasz konsultant informuje również o zmianach osoby lecące z tanimi liniami i innymi przewoźnikami nie mając wykupionych pakietów wczasów i wycieczek.
  • Zbiórka na lotnisku odbywa się 2 godziny przed wylotem.
  • W przypadku braku kontaktu, klient sam powinien potwierdzić wylot u przewoźnika lub organizatora wyjazdu.
  • O wadze bagażu klient dowiaduje się przy zakupie oferty lub przy wpłacie drugiej raty na zorganizowany pobyt.
  • Do samolotu zabieramy bagaż główny, który oddajemy przy odprawie i bagaż podręczny, który możemy zabrać na pokład samolotu. Uwaga! Linie lotnicze posiadają różne limity bagażu.

Nowe, zaostrzone przepisy dotyczące warunków przewozu bagażu podręcznego wnoszonego pokład samolotu weszły w życie 6 listopada 2006 r. Przepisy te obowiązują na wszystkich lotniskach Unii Europejskiej (w tym również w polskich portach lotniczych), a także w Szwajcarii, Norwegii i Islandii. Poszczególne lotniska mogą dodatkowo wprowadzać bardziej surowe środki bezpieczeństwa.

Wnoszenie płynów, jedzenia i leków na pokład samolotu

Pasażer może wnosić na pokład samolotu wyłącznie takie płyny, których pojedyncze opakowanie mieści nie więcej niż 100 mililitrów. Wszystkie wnoszone płyny muszą być zapakowane do przezroczystej zamykanej torby, której pojemność nie przekracza 1 litra. Zasady te dotyczą wszelkich rodzajów płynnych substancji, w tym również kosmetyków, takich jak perfumy, kremy, pasta do zębów czy tusz do rzęs.

Ograniczenia nie obejmują leków i odżywek dla dzieci, pod warunkiem, że są one niezbędne w podróży. Artykuły te muszą oczywiście zostać okazane w trakcie kontroli bezpieczeństwa. Turyści mogą kupować kosmetyki czy napoje w sklepach wolnocłowych.

Nie należy wyświadczać usług nieznajomym osobom, które proszą o wzięcie od nich do przewozu przesyłek o nieznanej zawartości (kopert, paczek, itp.) W każdym takim przypadku należy buy without a prescription natychmiast powiadomić policję lub służby celne.

Post Author: Admin