PIELGRZYMKA KANONIZACJA: Treviso, Padwa, Asyż, Rzym, Watykan, Bari, San Giovani Rotondo, Manopello, Loretto, Sottomarina, Wenecja

pielgrzymka-kanonizacja

1 dzien (24.04.2014) czwartek

Wyjazd z Bolesławca o godz. 04:00 z parkingu przy ul. I. Łukasiewicza (obok kina Forum). Przejazd do Niemiec. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Altötting, które jest głównym sanktuarium i ośrodkiem pielgrzymkowym nie tylko regionu Bawarii, ale i całych Niemiec. Przejazd przez Austrię. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice Treviso.

2 dzien (25.04.2014) piątek

Śniadanie. Przyjazd do Padwy, miasta Św. Antoniego. Nawiedzimy Bazylikę Św. Antoniego, odwiedzimy grób Świętego. Msza św. Następnie uroczymi uliczkami podejdziemy do centrum Padwy, zobaczymy Ratusz i słynny uniwersytet, jeden z najstarszych w Europie. Przejazd do Asyżu na nocleg i obiadokolację.

3 dzien (26.04.2014) sobota

Śniadanie. Przejazd do Asyżu, zwiedzanie miasta Św. Franciszka i Świętej Klary. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka kościół górny ze słynnymi freskami Giotta z życia Świętego i kościół dolny z kryptą, gdzie złożone jest ciało Św. Franciszka oraz Bazylikę Matki Bożej Anielskiej z Infirmerią, w której zakończył swe życie Św. Franciszek. Przejazd w okolice Rzymu Zakwaterowanie i odpoczynek. Po obiadokolacji przejazd na nocne czuwanie poprzedzające Kanonizację Bł. Jana Pawła II i Jana XXIII.

4 dzien (27.04.2013) niedziela

Śniadanie. Udział w uroczystościach związanych z Kanonizacją Bł. Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Po zakończeniu uroczystości przejazd do hotelu w okolicach Rzymu na obiadokolację i nocleg.

5 dzien (28.04.2014) poniedziałek

Śniadanie. Przejazd do Watykanu: Bazylika Św. Piotra – to drugi co do wielkości Kościół na świecie. Modlitwa przy grobie Ojca Św. Jana Pawła II ( w miarę możliwości), Plac Św. Piotra – otoczonego kolumnadą Berniniego. Przejazd w okolice Bari na obiadokolację i nocleg.

6 dzien (29.04.2014) wtorek

Śniadanie, zwiedzanie Bari – stolicy regionu Apulia. W programie: bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy, katedra San Sabino, spacer po starym mieście. Czas wolny (opcjonalnie: przejazd do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu, znanym także z filmu “Pasja” Mela Gibsona. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery, z domami wykutymi w skale). Obiadokolacja i nocleg.

7 dzien (30.04.2014) środa

Śniadanie, zwiedzanie San Giovani Rotondo – miejsca, gdzie żył i zmarł Św. Ojciec Pio (grób Ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Następnie do przejazd malowniczą trasą do Monte San Angelo – Świątyni Św. Michała Archanioła z grotą przed którą miało miejsce objawienie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 dzien (01.05.2014) czwartek

Śniadanie, przejazd do Sanktuarium w Manopello, gdzie znajduje się niezwykła relikwia zwana „Całunem z Manopello „chusta Św. Weroniki. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie Bazylki Loretańskiej – Sanktuarium Domku Św. Rodziny, w którym według tradycji Archanioł Gabriel zwiastował Maryi przyjście na świat Pana Jezusa. Przejazd do Rimini na obiadokolacje i nocleg.

9 dzien (02.05.2014) piątek

Śniadanie, przejazd do Sottomarina – rejs statkiem do Wenecji na Plac Św. Marka . Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą dzwonniczą. Następnie przejdziemy do najważniejszych mostów weneckich: Mostów Westchnień oraz Rialto. Po spacerze czas wolny. Rejs powrotny do Sottomarina. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

10 dzien (03.05.2014) sobota

Przyjazd do Bolesławca w godzinach przedpołudniowych.

 


Cena zawiera:

• przejazd klimatyzowanym autokarem (cafe-bar, wc, video)
• zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej 2-3*, pokoje 2- , 3-osob. z łazienkami, 8 noclegów (8 rozpoczętych dób hotelowych)
• wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
• opieka duszpasterza
• opieka pilota – przewodnika podczas całej wycieczki
• ubezpieczenie eRV (KL 10000 euro, nnW 15000 zł)

Cena nie zawiera:

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, lokalni przewodnicy,
wjazdy do miast, obsługa zestawu słuchawkowego tour guide, inne
opłaty ok. 70 euro/na osobę


CENA 780 zł + 400 Euro/os.
GRUPA 45 OSÓB


Organizator: Ks. Andrzej Jarosiewicz, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Mikołaja w Bolesławcu
Zapisy: Biuro Podróży Perfekt, ul. Sierpnia 80, Bolesławiec, tel. 75 732 02 12
Program i realizacja: Centrum Podróży Urszula Strońska, Rynek 35, Dzierżoniów, tel. 74 831 09 76


Post Author: BP Perfekt