Pielgrzymka ZIEMIA ŚWIĘTA: 15-23.10.2014

JEROZOLIMA / BETLEJEM / NAZARET / KANA GALILEJSKA / GÓRA TABOR / AIN KAREM / GÓRA KARMEL / MORZE MARTWE / JERYCHO / CEZAREA NADMORSKA / KAFARNAUM

Cena: 1950 zł + 440 $

Program:

15.10 (środa)
Wyjazd autokarem z Legnicy ok. 14:30 na lotnisko do Pragi. W godz. wieczornych wylot samolotem z Pragi do Tel Avivu.

16.10 (czwartek)
Lądowanie we wczesnych godzinach rannych w Tel Avivie. Przejazd autokarem do Jerozolimy. Zakwaterowanie u sióstr Elżbietanek, śniadanie. Po odpoczynku nawiedzamy Bazylikę Bożego Grobu i udajemy się autokarem na górę Oliwną: Kościół w Betfage, Getsemani (Bazylika Agonii), Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Bazylika Wniebowzięcia NMP. Obiadokolacja. Nocleg.

17.10 (piątek)
Śniadanie. Wcześnie rano udajemy się do Nazaretu (Bazylika Zwiastowania, Kościół Św. Józefa). Nawiedzamy Kościół w Kanie Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. W drodze powrotnej do Jerozolimy nawiedzamy w Hajfie Karmel – sanktuarium Eliasza i Matki Bożej. Zatrzymujemy się w Cezarei Nadmorskiej (port i miasto założone przez Heroda Wielkiego) na krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym. Obiadokolacja. Nocleg.

18.10 (sobota)
Śniadanie. Udajemy się do Betlejem (Grota i Bazylika Narodzenia Pańskiego) Grota Mleczna, Pole Pasterzy. W Ain Karem zwiedzamy kościół nawiedzenia Św. Elżbiety i narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W drodze powrotnej zobaczymy menorę przed parlamentem izraelskim – Knesetem. Obiadokolacja. Nocleg.

19.10 (niedziela)
Śniadanie. Nawiedzamy Betanię – sanktuarium Marii, Marty i Łazarza. Krótkie zwiedzanie najstarszego miasta świata Jerycha (możliwość wjazdu jest uzależniona od sytuacji politycznej). Nad Jordanem odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką nad Morze Martwe (największa depresja na świecie) i kąpiel w morzu w miejscowości En Bokek. W drodze powrotnej przejazd obok grot Qumran. Obiadokolacja. Nocleg.

20.10 (poniedziałek)
Po śniadaniu przejazd na Syjon Chrześcijański (piękny widok na górę Oliwną i okolicę). Nawiedzamy Kościół Św. Piotra In Gallicanti, Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP. Po południu – Droga Krzyżowa oraz nawiedzenie Kalwarii i Grobu Świętego. Obiadokolacja. Nocleg.

21.10 (wtorek)
Śniadanie. Wcześnie rano druga wyprawa do Galilei. Na górę Tabor wjedziemy taksówkami. Popłyniemy stateczkiem po jeziorze Galilejskim. Nawiedzimy Górę Błogosławieństw, w Tabgha Kościół Prymatu Św. Piotra (tutaj Pan Jezus przekazał Św. Piotrowi najwyższą władzę), Kościół Rozmnożenia Chleba, Kafarnaum (dom Św. Piotra). Obiadokolacja.

22.10 (środa)
Śniadanie. W Starej Jerozolimie będziemy w Kościele Św. Anny, Ecce Homo, Lithostros, pod Ścianą Płaczu. Zobaczymy też ulicę z czasów rzymskich – Cardo. Po południu czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

23.10 (czwartek)
W nocy przejazd na lotnisko Ben Gurion w Tel Avivie. Odlot z Tel Avivu do Pragi w godzinach porannych. Przylot do Pragi ok. 9:00. Transfer autokarem z lotniska do Legnicy. Zakończenie pielgrzymki ok. 13:00.

Cena obejmuje:

  • Przelot samolotem Praga – Tel Aviv – Praga
  • Transfer na/z lotniska w Pradze autokarem kat. 4* z WC, klimatyzacją, barkiem, DVD
  • Przejazdy na miejscu autokarem klimatyzowanym
  • 7 noclegów (pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami)
  • 7 obiadokolacji i śniadań
  • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
  • Opieka pilota na całej trasie
  • Opieka księdza biblisty – przewodnika
  • Wjazd na Górę Tabor
  • Urządzenie nagłaśniające audio guide

*Na bilety wstępu, statek po Jeziorze Galilejskim, bakszysz należy przygotować dodatkowo 50 $.


Szczegóły oferty:

Biuro Podróży PERFEKT
tel. (75) 732 02 12 lub (75) 732 44 55
kom. 604 271 345
e-mail: perfekt@data.pl