W 25 dni dookoła świata: DZIEN 2 (Chorwacja)

w-25-dni-dookola-swiata-2-dzien

Rozpoczynamy podróż w 25 dni dookoła świata!
2. dzien – Chorwacja czyli niepowtarzalny bałkanski klimat!

  • przepiękny i unikatowy krajobraz Dalmacji: wysokich pasm górskich schodzących bezpośrednio do morza
  • bogactwo niezliczonych zabytków zarówno z czasów antycznych Greków i Rzymian, jak i średniowiecznych Bizantyjczyków i Wenecjan
  • spokojne, błękitne morze na tle krajobrazu pełnego dziewiczych wysp
  • przepyszna kuchnia będąca mieszanką przepisów zachodnioeuropejskich, słowiańskich i śródziemnomorskich

Oferta ważna tylko do 13 kwietnia!


Chorwacka linia brzegowa ma długość blisko 6 tysięcy kilometrów, z czego ponad 4 tysiące przypadają na 1185 wysp i wysepek. Ciepły, śródziemnomorski klimat, piękne widoki i wszechobecna radość życia sprawiły, iż jest to miejsce niezwykle lubiane przez turystów.

Adriatyk to wspaniałe miejsce na podwodne wyprawy. Na nurków czeka tu wspaniały podwodny świat, pełen fauny i flory, jaskiń oraz wraków statków. Odpowiednie wiatry i duża ilość słońca sprzyjają miłośnikom żeglarstwa. Latem pływają tu tysiące jachtów.  Chorwacja to mieszanka kultur: zachodnioeuropejskiej, słowiańskiej oraz śródziemnomorskiej, co ma odzwierciedlenie w architekturze, kuchni i obyczajach.

Najpiękniejszym dalmackim miastem jest Dubrownik. Otoczone murem kamienne Stare Miasto pełne jest zachwycających zabytków. W Dubrowniku na każdym kroku jest coś, co warto zobaczyć: pałac Rektorów, pałac Spoza, najstarsza apteka w Europie, gotycki klasztor franciszkanów, gotycki klasztor dominikanów, renesansowy kościół św. Zbawiciela, barokowy kościół św. Błażeja, katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kolumna Rolanda, baszty i bastiony. Warto spojrzeć na to wyjątkowe miasto z punktu widokowego – najwyższej średniowiecznej baszty Minceta.

Korcula – jedna z największych wysp Dalmacji urzeka zielenią, pełno tu migdałowców, sosen, dębów, pinii, cyprysów i gajów oliwnych. W tym otoczeniu wzniesiono miasto o tej samej nazwie. Miejscowość Korcula to przede wszystkim piękne, wąskie, przechodzące w schody uliczki i urocze kamienice. To tu urodził się słynny podróżnik i wenecki kupiec Marco Polo. Najważniejszym zabytkiem Korculi jest katedra św. Marka z białą dzwonnicą i skarbcem. W miasteczku jest mnóstwo tawern i restauracji, gdzie można skosztować świeżych owoców morza. Vela Luka, miasteczko znane jest przede wszystkim z rybołówstwa i błotnych kąpieli zdrowotnych. Lumbarda to niewielkie miasteczko na wschodnim przylądku wyspy Korcula. Ze względu na krystalicznie czyste morze i piaszczyste plaże Lumbarda cieszy się popularnością wśród wielbicieli relaksu w promieniach słońca. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą spróbować tu windsurfingu i nart wodnych. Chorwacja to mieszkanka kultur: zachodnioeuropejskiej, słowiańskiej oraz śródziemnomorskiej. Ma to swoje odbicie również w kuchni.


Regulamin promocji:

  1. Każda impreza ma ograniczoną ilość miejsc przeznaczoną do sprzedaży w czasie promocji.
  2. Promocja „W 25 dni dookoła świata” nie łączy się z innymi promocjami i bonifikatami.
  3. Zniżki promocyjnej nie otrzymują dzieci i osoby dorosłe na dostawkach, które korzystają z oferty „świadczenia hotelowe gratis”.
  4. Zniżka liczona jest od cen podstawowych zawartych w tabeli cenowej bez ewentualnych dopłat.
  5. W przypadku ofert „zwiedzanie + wypoczywanie” zniżka wyliczana jest od ceny podstawowej wycieczki.
  6. Imprezy realizowane na zamówienie nie podlegają promocji

Szczegóły oferty:

Biuro Podróży PERFEKT
tel. (75) 732 02 12 lub (75) 732 44 55
kom. 604 271 345
e-mail: perfekt@data.pl

Post Author: BP Perfekt