W 25 dni dookoła świata: DZIEN 5 (Santorini)

w-25-dni-dookola-swiata-3-dzien

Rozpoczynamy podróż w 25 dni dookoła świata!
5. dzien: Santorini, jedno z najczęściej fotografowanych miejsc świata!

  • niesamowite widoki i cudownie położone hotele
  • charakterystyczne białe domy wykute w skale i niebieskie kopuły świątyń
  • słynna, wulkaniczna, dwukilometrowa plaża Kamari
  • położona na klifie Fira i tajemnicza wioska duchów – Mesa Gonia

Oferta ważna tylko do 13 kwietnia!


Santorini

Najsłynniejsza wyspa archipelagu Cyklad fascynuje tajemniczą przeszłością. Wspaniały klimat gwarantuje pogodne, słoneczne lato i łagodną zimę. Żyzna, wulkaniczna ziemia daje produkty do wyśmienitej lokalnej kuchni. Słynne z walorów smakowych są santoryńskie drobne pomidory, z których przyrządza się tomatokeftedes – smażone placki z przetartych pomidorów z dodatkiem ziół, bobu drobnego jak groch i oryginalnych białych bakłażanów.

Doceniane są miejscowe wina, najbardziej popularne to mocne, słodkie vinsanto, z suszonych na słońcu winogron. Na całej wyspie są setki miejsc, mniej i bardziej eleganckich, gdzie można delektować się pysznymi potrawami w niepowtarzalnej scenerii. Stolicą wyspy jest Fira, przyczepiona do klifu, kolorowa, oblegana przez turystów, z mnóstwem sklepików i eleganckich butików. Pastelowe domki „skafta” zwrócone w stronę morza, zbudowane są z lokalnych materiałów, często wchodzą w głąb skały i w rzeczywistości są dużo większe, niż wyglądają z zewnątrz.

Równie malownicza jest Oia, na północy wyspy, mniejsza i tak samo zatłoczona, znana jako idealne miejsce do podziwiania słynnych zachodów słońca. Przepiękne Imerovigli to kolejna wioska z widokiem na Kalderę, zbudowana na skraju przepaści, na klifie jeszcze wyższym niż Fira. Kiedyś był to najważniejszy punkt wartowniczy, gdzie wypatrywano łodzi pirackich, dzisiaj jest tu kilka dobrych hoteli i parę tawern. Ulubionym miejscem plażowiczów jest Kamari, z dużym wyborem hoteli, nadmorską promenadą i mnóstwem restauracji, barów, dyskotek i sklepów.

Dobrze zagospodarowana, ciemna, wulkaniczna plaża ma ponad 2 km długości i można tu uprawiać wiele sportów wodnych. We wszystkich zakątkach wyspy, nieskończoną ilość razy uwiecznianych na fotografiach, turyści, spędzający na Santorini tylko kilka intensywnych godzin, zazdroszczą tym, którzy wylegują się przy hotelowych basenach i obiecują sobie, że wrócą tu na dłużej


Regulamin promocji:

  1. Każda impreza ma ograniczoną ilość miejsc przeznaczoną do sprzedaży w czasie promocji.
  2. Promocja „W 25 dni dookoła świata” nie łączy się z innymi promocjami i bonifikatami.
  3. Zniżki promocyjnej nie otrzymują dzieci i osoby dorosłe na dostawkach, które korzystają z oferty „świadczenia hotelowe gratis”.
  4. Zniżka liczona jest od cen podstawowych zawartych w tabeli cenowej bez ewentualnych dopłat.
  5. W przypadku ofert „zwiedzanie + wypoczywanie” zniżka wyliczana jest od ceny podstawowej wycieczki.
  6. Imprezy realizowane na zamówienie nie podlegają promocji

Szczegóły oferty:

Biuro Podróży PERFEKT
tel. (75) 732 02 12 lub (75) 732 44 55
kom. 604 271 345
e-mail: perfekt@data.pl