W 25 dni dookoła świata: DZIEN 6 (Samos)

w-25-dni-dookola-swiata-3-dzien

Rozpoczynamy podróż w 25 dni dookoła świata!
6. dzien: Samos, nowość Itaki na LATO 2014!

 • najbardziej zielona z greckich wysp ze wspaniałymi plażami
 • ojczyzna słynnego Pitagorasa
 • znany na całym świecie muszkatel i tradycyjnie wyrabiane sery
 • starożytny akwedukt Eupalinosa – cud antycznej inżynierii i Herajon z ruinami olbrzymiej świątyni Hery wpisany na listę UNESCO
 • Kokkari – dawna wioska rybacka, dzisiaj – modny kurort

Oferta ważna tylko do 13 kwietnia!


Samos

Legendarne miejsce narodzin bogini Hery i słynnego matematyka Pitagorasa to idealny wybór dla wszystkich, którzy chcą odkryć prawdziwą Grecję. Przepiękne górskie krajobrazy przeplatane winnicami i gajami oliwnymi, znakomita kuchnia i gościnni mieszkańcy sprawiają, że wakacje na Samos na długo pozostaną w pamięci.

Ta najbardziej zielona z Wysp Egejskich ma długość ok. 44 km i szerokość ok. 19 km, a tylko krótki rejs przez cieśninę Mykale dzieli Samos od tureckiego Kusadasi. Stolicą Samos jest Samos Town (Vathi), położone we wschodniej części wyspy. Znajduje się tutaj Muzeum Archeologiczne z ciekawymi zbiorami, warto zwiedzić także Ano Vathi, położoną wyżej część miasta z tradycyjnymi domami i kościółkami.

Na południe od stolicy leży Pythagorion, nazwany tak w 1955 r. na cześć najsłynniejszego syna wyspy: Pitagorasa. Wąskie uliczki, malowniczy port, w którym w lecie obok miejscowych kutrów cumują piękne jachty, liczne sklepiki, bary, tawerny i restauracje stanowią o atrakcyjności tego miasteczka. Bez wątpienia sławy dodaje mu również znajdujące się w pobliżu wspaniałe dzieło starożytnego budownictwa: tunel – akwedukt Eupalinosa.

Na północy Samos znajduje się Kokkari, dawna wioska rybacka, a obecnie modny kurort. Centralnym punktem miasteczka jest plac, przy którym spotykają się autochtoni i turyści. Dzięki stałym wiatrom jest to miejsce szczególnie popularne wśród windsurferów.


Regulamin promocji:

 1. Każda impreza ma ograniczoną ilość miejsc przeznaczoną do sprzedaży w czasie promocji.
 2. Promocja „W 25 dni dookoła świata” nie łączy się z innymi promocjami i bonifikatami.
 3. Zniżki promocyjnej nie otrzymują dzieci i osoby dorosłe na dostawkach, które korzystają z oferty „świadczenia hotelowe gratis”.
 4. Zniżka liczona jest od cen podstawowych zawartych w tabeli cenowej bez ewentualnych dopłat.
 5. W przypadku ofert „zwiedzanie + wypoczywanie” zniżka wyliczana jest od ceny podstawowej wycieczki.
 6. Imprezy realizowane na zamówienie nie podlegają promocji

Szczegóły oferty:

Biuro Podróży PERFEKT
tel. (75) 732 02 12 lub (75) 732 44 55
kom. 604 271 345
e-mail: perfekt@data.pl